Editovat
Přes 28 let zkušeností a bezúhonosti, nás řadí mezi nejstarší, slušné a doufáme i uznávané strojírenské společnosti v České republice a na Slovensku. 

Každá obráběcí dílna, dříve nebo později musí investovat do nákupu CNC stroje. Tedy nastává doba, které říkáme Výběr vhodného obráběcího stroje.  Nutí jí k tomu doba, konkurenceschopnost, nedostatek kvalitních obráběčů kovů, stále vyšší nároky na přesnost a rychlost. Nákup stroje by se neměl ovšem nikdy uspěchat. Doporučuji, řídit se čtyřmi  pravidly:

1. Jaká je sériovost, Jak dlouho budu mít tuto zakázku 
2. Jaká je nejdůležitější skupina obrobků
3. Jaké operace budu potřebovat na strojio brábět 
4. Je Váš dodavatel CNC stroje dostatečně zkušený? Jak důvěryhodné má zázemí a jak mocný má sklad náhradních dílu, jak dlouho už je na trhu ? 

Jak vybrat CNC obráběcí stroj?

Bod 1: tady se musíte rozhodnout, jestli na konkrétní soubor součástí, nebo dokonce jen jeden typ součástí pořídit speciální, výhradně na tuto práci upravený CNC stroj.  Nebo spíše budete potřebovat dělat různorodou práci a tak potřebujete co nejvíce univerzální stroj, který za určitých okolností může byt ale stejně výkonný jak speciál. Z naší nabídky například PROFIKA L210LMA 
Bod 2: Máte vyrábět velkou skupinu výrobků ve velké rozměrové řadě? Doporučuji, setřídit si jednotlivé obrobky do skupin, podle velikosti a počtu operací – setřiďte si jednotlivé typoskupiny. Dříve se tímto tříděním zabýval „výzkumný ústav strojírenské technologie (VUSTE)“ a dnes jste na to sami, nebo požádejte naše techniky. Ideální stroj na vše co se obrábí, neexistuje a tak určité doporučení odborníka je pro Vás velice výhodné. 
Bod 3: Máte-li jenom obrobek soustružit tak, je zbytečné kupovat stroj s „C“ nebo „Y“ osou, tedy i s mimoosovým frézováním. Je tedy k dispozici například CNC soustruh PROFIKA L2100SY. Naopak máte-li na obrobku nějaké mimoosové operace, bude CNC stroj s poháněnými držáky vhodná volba. Pozor ale na situaci, kdy frézování na obrobku výrazně převládá… To je potom na zvážení, jestli hned, nebo do budoucna, nenakoupit i CNC frézku a v mezičase soustružení frézovat na druhém stroji. Ve všech případech nás můžete požádat o radu. 
Bod 4: Velice rádi přijmeme výzvu a utkáme se poctivě s kýmkoliv. Můžeme nabídnou vysoce konkurenční parametry a i cenu. Technicky jsou naše stroje konstruovány pro nejtěžší, nepřetržitý provoz, tedy ne pro občasné a náhodné nasazení... Jsou velice důsledně dimenzovány. Jsou těžší, robusnější a tužší. Vzhledem k vysokým počtům vyráběných CNC strojů, nakupujeme ty nejlepší komponenty za ceny, kterých nemůže jiný malovýrobce strojů, nikdy dosáhnout.   Naše ceny již obsahují vše potřebné pro výrobu, tedy nemusíte se bát nějakých "skrytých dalších" položek. Naše stroje dobře známe a všechen potřebný servis děláme našimi vlastními odborníky.   
PK.